Jak kolor rolet wpływa na wygląd pomieszczenia?

14.12.2015

Aranżując wnętrze mieszkania, istotne są wszystkie elementy. To one tworzą odpowiedni klimat i sprawiają, że pomieszczenie jest skrojone na miarę naszych potrzeb. Istotnym czynnikiem jest kolorystyka, którą możemy dowolnie modelować wnętrze. Powstaje pytanie, jak i czy kolor rolety wpływa na ogólny wygląd pomieszczenia?

Aranżując wnętrze mieszkania, istotne są wszystkie elementy. To one tworzą odpowiedni klimat i sprawiają, że pomieszczenie jest skrojone na miarę naszych potrzeb. Istotnym czynnikiem jest kolorystyka, którą możemy dowolnie modelować wnętrze. Powstaje pytanie, jak i czy kolor rolety wpływa na ogólny wygląd pomieszczenia?

Idealny mariaż

Okno jest głównym punktem każdego pomieszczenia, wymaga więc poświęcenia mu uwagi i właściwej aranżacji. W tym przypadku rolety odgrywają niebagatelną rolę, tak pod kątem praktycznym, jak i dekoracyjnym. Ich kolorystyka nie powinna być przypadkowa, niespójna z całością, wprost przeciwnie, jest nawiązaniem, a niejednokrotnie głównym punktem całości.

Patrząc na okno jak na największy element całego pomieszczenia, oczywistym wydaje się wykorzystanie go do przeprowadzenia optycznej zmiany charakteru wnętrza. Nie jest żadną tajemnicą, że przy użyciu kolorystycznych trików możemy zmienić całe pomieszczenie, sprawiając, że będzie ono przestronniejsze, bardziej przytulne, weselsze czy odpowiednio eleganckie.

Osobiste zestawienia

Dobieranie koloru rolet wyłącznie w odniesieniu do ścian nie jest najlepszym pomysłem. Stworzenie jednolitej płaszczyzny jest rozwiązaniem -skądinąd – bezpiecznym, ale nie dającym w zamian żadnego przyjaznego efektu. Spojrzenie na roletę, jak na element dekoracyjny znacznie rozwija możliwości i sprawia, że dzięki niej nasze wnętrze przechodzi prawdziwą, pozytywną metamorfozę.

Jasne materiały, w odcieniach bieli, kremu, ciepłej szarości będą sprawiały, że pokój stanie się większy. Z kolei dzięki ciemniejszym odcieniom sprawimy, że duże wnętrze stanie się przytulniejsze. Pamiętajmy, że chłodne barwy optycznie powiększą także całą ścianę, na której znajduje się okno. W tym przypadku sięgnijmy po odcienie błękitów i szarości z połyskującym dekorem.

Jeśli dysponujemy wysokim pomieszczeniem, w którym okna są nie tylko bardzo szerokie, ale sięgają też samego sufitu, dobre proporcje wprowadzimy cieniowanymi roletami np. prestiżowe szarości z imitacją jaśniejszych kamieni. Duże pomieszczenia to także miejsce na intensywne spontaniczne, szlachetne i tajemnicze materiały.

Dekoracja z tematem

Nieszablonowość i unikatowość to w nowoczesnych stylizacjach punkt, którego nie można pominąć. Skoro okno jest największym elementem pokoju warto to wykorzystać i stworzyć na nim efektowną dekorację. Rolety w delikatnych kolorach, zabawne, prestiżowe i słoneczne dają nam duże pole do popisu. Ciekawy motyw, w połączeniu z odpowiednią kolorystyką pozwoli wykreować obraz będący sercem całego wnętrza.

Współpraca krok po kroku

Stawiamy na przejrzyste zasady współpracy. Dlatego działamy sprawnie, terminowo i z dbałością o szczegóły. Po tym, jak skontaktujesz się naszą firmą, dalsza współpraca będzie wyglądać następująco:

Krok 1
Dokonujemy darmowego pomiaru

Krok 2
Opracowujemy projekt mebli wg Twoich wskazówek

Krok 3
Wyceniamy meble i przystępujemy do produkcji

Krok 4
Terminowo montujemy meble

Krok 5
Cieszysz się ze swoich nowych blatów

wykonanie: Strony internetowe kraków

copyrighty by MebleKrakus