Na co zwracać uwagę przy zakupie rolet okiennych

17.01.2017

Wysokiej jakości rolety okienne zapewniają piękną dekorację oraz skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym użytkowanie osłon okiennych przyniesie nam poczucie bezpieczeństwa i niepowtarzalnego komfortu. Przypominamy zatem na co zwracać uwagę w czasie zakupu rolet.

Jak rolety odbijają światło słoneczne

Wysokiej jakości osłony okienne doskonale sobie radzą z odbijaniem promieni słonecznych od zewnętrznej warstwy materiału. Czym większy współczynnik odbicia światła, tym w pomieszczeniu skuteczniejsze zaciemnienie i możliwość stworzenia komfortowego klimatu. W czasie wyboru rolety sprawdźmy, jak jej materiał sprawdza się jako izolacja termiczna. Czy latem może nam zapewnić przyjemny chłód, a zimą zatrzymać tak cenne ciepło wewnątrz pomieszczenia.

Szukasz rolety Warszawa? Sprawdź Studio Rolety

W jakim stopniu materiał przepuszcza światło słoneczne

Każda roleta ma za zadanie chronić dane pomieszczenie przed wpadaniem intensywnych i rażących promieni słonecznych. Istnieją różne rodzaje materiałów, które się różnią pod względem przepuszczalności światła. To my decydujemy o tym, w jakim stopniu ma być doświetlona przestrzeń. Jeśli chcemy uzyskać efekt delikatnie filtrowanego światła, a przy tym nieograniczonego widoku na to, co dzieje się na zewnątrz oraz jasnej przestrzeni, wybierzmy roletę przezroczystą lub półprzezroczystą Kiedy jednak zależy nam na zdrowym śnie lub bezstresowym odpoczynku w ciemności nawet w ciągu dnia, warto abyśmy kupili roletę całkowicie zaciemniającą.

Jak najlepiej dopasować roletę do okna

Dokładne dopasowanie osłony do okna pod względem szerokości i długości zapewni nam bezawaryjne użytkowanie i ochroni nas przed dyskomfortowymi sytuacjami. Tylko roleta na wymiar prezentuje się zawsze elegancko i jest bardziej odporna na mechaniczne uszkodzenia.

Dodatkową zaletą zamawiania osłon materiałowych w naszym sklepie firmowym jest możliwość dopasowania ich nawet do przeszkleń o niestandardowych wymiarach. Kiedy mamy okna połaciowe na poddaszu, także możemy zamówić rolety. Dzięki specjalnym prowadnicom nie będą się one odchylać, a system samohamujący pozwoli nam na zatrzymanie rolety w najbardziej dogodnym dla nas miejscu.

Współpraca krok po kroku

Stawiamy na przejrzyste zasady współpracy. Dlatego działamy sprawnie, terminowo i z dbałością o szczegóły. Po tym, jak skontaktujesz się naszą firmą, dalsza współpraca będzie wyglądać następująco:

Krok 1
Dokonujemy darmowego pomiaru

Krok 2
Opracowujemy projekt mebli wg Twoich wskazówek

Krok 3
Wyceniamy meble i przystępujemy do produkcji

Krok 4
Terminowo montujemy meble

Krok 5
Cieszysz się ze swoich nowych blatów

wykonanie: Strony internetowe kraków

copyrighty by MebleKrakus