Rolety odbijające światło

09.03.2016

Nadmierne nasłonecznienie wnętrza jest nie tylko uciążliwe, ale przede wszystkim znacznie obniża komfort użytkowania pomieszczeń. Odpowiednio wybrane elementy zaciemniające pozwalają na zminimalizowanie niekorzystnego wpływu południowego światła i uzyskanie optymalnych korzyści. Doskonałym rozwiązaniem na rynku wyposażenia okien i aranżacji wnętrz są rolety odbijające światło.

Ważna różnica

Wysokie temperatury mają wpływ na nasze samopoczucie a także jakość pracy. Skutecznym sposobem jest zastosowanie rolet z tkaniny odbijającymi światło. Bardzo często rodzi się pytanie, czy rolety odbijające światło to te same, co podgumowane?

Zdecydowanie nie, rolety z podgumowaną tkaniną nie odbijają promieni słonecznych, a tym samym nie stwarzają większego komfortu odczuwania temperatury wewnątrz pomieszczenia. Oczywiście, zablokują światło słoneczne, całkowicie zaciemniając wnętrze, czyli w tej płaszczyźnie spełnią swoje zadanie.

Wysokie temperatury mają wpływ na nasze samopoczucie a także jakość pracy. Skutecznym sposobem jest zastosowanie rolet z tkaniny odbijającymi światło. Bardzo często rodzi się pytanie, czy rolety odbijające światło to te same, co podgumowane?

Zdecydowanie nie, rolety materiałowe z podgumowaną tkaniną nie odbijają promieni słonecznych, a tym samym nie stwarzają większego komfortu odczuwania temperatury wewnątrz pomieszczenia. Oczywiście, zablokują światło słoneczne, całkowicie zaciemniając wnętrze, czyli w tej płaszczyźnie spełnią swoje zadanie.

Igrające ze słońcem

Tkaniny odbijające promienie słoneczne to zdecydowanie lepsze i godne polecenia rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zależy nam na uzyskaniu najlepszych parametrów obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczenia i podniesienia komfortu jego użytkowania.

Specjalistyczne tkaniny posiadają srebrną powłokę, która ogranicza dostęp światła i minimalizują przenikanie ciepła do wewnątrz. Na rynku rozróżnia się dwa główne rodzaje materiałów – aluminiowe, oraz z domieszką aluminiowych perełek. Oba rozwiązania są dobre, jednak pamiętajmy, że jeśli zależy nam na doskonałości o wiele lepsze okażą się tkaniny aluminiowe.

Mniej promieni, dużo kolorów

Rolety odbijające światło nie ograniczają naszych możliwości kreowania wnętrza. Z zewnątrz jednobarwne i srebrne, wewnątrz mogą zaskakiwać nas pełną gamą kolorystyczną. Należy przy tym pamiętać, że te specjalistyczne tkaniny są grubsze, a więc mogą wymagać nieco większej kasety.

Tego rodzaju rolety są idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla mieszkań narażonych na silne operowanie promieni słonecznych, a więc tych położonych od południowej i wschodniej strony.

Współpraca krok po kroku

Stawiamy na przejrzyste zasady współpracy. Dlatego działamy sprawnie, terminowo i z dbałością o szczegóły. Po tym, jak skontaktujesz się naszą firmą, dalsza współpraca będzie wyglądać następująco:

Krok 1
Dokonujemy darmowego pomiaru

Krok 2
Opracowujemy projekt mebli wg Twoich wskazówek

Krok 3
Wyceniamy meble i przystępujemy do produkcji

Krok 4
Terminowo montujemy meble

Krok 5
Cieszysz się ze swoich nowych blatów

wykonanie: Strony internetowe kraków

copyrighty by MebleKrakus