Sposoby mocowań rolet do okna PCV

28.01.2015

Okna PCV przez klientów cenione są przede wszystkim za skuteczną ochronę termiczną, wytłumianie dźwięków oraz dość niską cenę. W łatwy sposób można również przymocowań do nich różnego rodzaju rolety. Jak powinniśmy się do tego zabrać?

Dostępne sposoby montażu

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że sposobów na skuteczne zamontowanie rolet jest kilka. Każdy z nich związany jest z inną powierzchnią, do której są one przyczepiane. Możemy więc przymocować roletę do:

  • wnęki okiennej,
  • ramy okna,
  • sufitu.

Niezależnie od tego, jaki sposób wybierzemy, powinniśmy zaopatrzyć się w śrubokręt, poziomicę, miarkę, ołówek oraz elementy mocujące (śruby bądź plastikowe uchwyty).

Przebieg montażu

W przypadku sposobu pierwszego, pamiętajmy o tym, aby szerokość rolety była z każdej strony po 2 centymetry mniejsza niż szerokość ościeżnicy. To samo tyczy się również wysokości. Podczas przyklejania dołączonych do zestawu mechanizmów mocowania, ustawmy je tak wysoko, aby roleta umożliwiła swobodne otworzenie okna.

Jeżeli decydujemy się na montaż w ramie okna, warto zakupić roletę o szerszą od szyby o 1,5 centymetra z każdej strony. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż nie zostanie uszkodzona w trakcie użytkowania. Nie zapominajmy również o tym, aby, poprzez montaż, nie utrudnić sobie dostępu do klamki okna. Inaczej zrobimy w przypadku montażu rolety w kasetach. Wtedy musimy dokonać dokładnych pomiarów szyby okna oraz wnęki. Następnie dopasować rozmiar rolety.

Zdecydowanie najwięcej pracy czeka nas podczas montażu rolet do sufitu. Niezbędne będą bowiem: wiertarka, śruby oraz kołki. Odpowiednie zaciemnienie zyskamy dopiero wówczas, gdy szerokość rolety będzie większa od szerokości okna o 10 centymetrów z każdej strony. Podobny margines warto zostawić sobie również w przypadku wysokości.

Przycinanie rolet

Chcąc zmienić rodzaj montażu rolet, zawsze można je w bardzo prosty sposób przyciąć, dzięki czemu dostosujemy je do nowych warunków. W tym celu należy skrócić wałek i drążek mocujący za pomocą piłki do metalu, a następnie wziąć się za same rolety. W tej roli najlepiej sprawdzą się nożyczki.

Dzięki tego typu czynnością zyskamy nową szerokość rolet, które na nowo możemy zamontować. Chcąc zaopatrzyć się w najlepszej jakości produkty, a także zestawy do montażu, warto odwiedzić nasz sklep, który przygotował dla Państwa niezwykle szeroką ofertę.

Współpraca krok po kroku

Stawiamy na przejrzyste zasady współpracy. Dlatego działamy sprawnie, terminowo i z dbałością o szczegóły. Po tym, jak skontaktujesz się naszą firmą, dalsza współpraca będzie wyglądać następująco:

Krok 1
Dokonujemy darmowego pomiaru

Krok 2
Opracowujemy projekt mebli wg Twoich wskazówek

Krok 3
Wyceniamy meble i przystępujemy do produkcji

Krok 4
Terminowo montujemy meble

Krok 5
Cieszysz się ze swoich nowych blatów

wykonanie: Strony internetowe kraków

copyrighty by MebleKrakus